2024. december 28.

Egyre népszerűbb Bács-Kiskun megye

2010-hez képest a vendégek száma 60 százalékkal, a vendégéjszakáké több mint 64 százalékkal nőtt, a szállásdíj-bevételek 140 százalékkal bővültek a megyében.

Az állam a következő években tízmilliárdos nagyságrendben fordít forrásokat fejlesztésekre Bács-Kiskun megyében - mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója csütörtökön, Kecskeméten sajtótájékoztatón.

2017-ben 227 ezer vendég közel 559 ezer vendégéjszakát töltött el Bács-Kiskun megye kereskedelmi szálláshelyein. 2010-hez képest a vendégek száma 60 százalékkal, a vendégéjszakáké több mint 64 százalékkal nőtt, a szállásdíj-bevételek 140 százalékkal bővültek - írta az MTI.

Turisztikai szempontból Bács-Kiskun megye legfontosabb települései Kecskemét, Kiskunmajsa, Baja és Kiskőrös, de előkelő helyet foglal el utánuk Tiszakécske, Lajosmizse, Soltvadkert, Kiskunhalas, Bácsalmás és Kerekegyháza is - mondta.

Kecskemét vendégforgalma alapján 2017-re a magyarországi települések rangsorában a 19. helyezésre lépett a hét évvel korábbi 31. helyről. A szállásdíj-bevételek 2 milliárd forintot tettek ki, vagyis több mint 230 százalékkal bővültek.

A Magyar Turisztikai Ügynökség azt szeretné, ha minél több turista minél több időt töltene el Magyarországon, ehhez pedig a minőségi fejlesztés a megoldás - fogalmazott Guller Zoltán.

A tervezett fejlesztéseket sorolva kiemelte: turisztikai attrakcióként éledhet újjá 1,45 milliárd forintból a kecskeméti Rudolf-laktanya, a közelmúltban feltárt bugaci nemzetségi monostor pedig az 1 milliárd forintból kialakított látogatóközponttal gazdagítja majd a megyét.     

A vezérigazgató hiánypótlónak nevezte a kiskunhalasi Halasthermál Gyógyhely szintén 1 milliárd forintból megvalósuló komplex turisztikai fejlesztését. A Felső- és Alsó-Duna, valamint az Alsó-Tisza és a Körösök vízi turizmusának komplex fejlesztése pedig több megyei települést kapcsol be a vízitúrák hálózatába.     

Kiskunhalason megvalósul a Thorma János Múzeum bővítése, valamint a városháza tornyát kilátóvá alakítják. A Hajósi Pincefalu borturisztikai látogatóközponttal gazdagodik, a Szelidi- és a Vadkerti-tavat infrastruktúrafejlesztéssel még inkább bevonják a turizmusba, a Solt-Dunatetétlen-Akasztó turisztikai célú kerékpárút fejlesztésére pedig mintegy 700 millió forintot fordítanak.     

A Modern városok program keretében megújul a városháza és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete is.

Megosztás

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

Hello Közélet

Csökkent a vallás jelentősége a fiatalok életében

  • 2024.06.3

Hogyan viszonyulnak ma a fiatalok a valláshoz? Milyen okok vezethettek az eltávolodásukhoz? Hogyan tud alkalmazkodni a vallás a mai fiatalsághoz, és hogyan lehet újra vonzóvá tenni számukra? Számos kérdés, kutatási adat, szociológiai értékelés és egy lehetséges válasz: az Aquinói Szent Tamás Akadémia innovatív képzése.

Jót tenni, jól

Hello Közélet

Jót tenni, jól

  • 2024.05.28

Jót tenni jól ma már nem olyan egyszerű, a CHERRISK biztosítási platform mégis ezt kísérli meg saját fejlesztésű eszköztárával.